TVOŘÍME SOKOLOVSKO.

S respektem k přírodě rozvíjíme moderní energetiku, protože budoucnost nám není lhostejná.

Připravujeme realizaci výjímečných developerských projektů s příznivým dopadem na místní ekonomiku a životní prostředí. Aktivně se podílíme na zajištění zaměstnanosti a usilujeme o spokojenou budoucnost našich zaměstnanců a jejich dětí. Stojíme při Vás již dvě stě třicet let. Společně s Vámi teď měníme náš region v ještě lepší místo pro život.

1792

1792

Johann David Starck si od Nosticů pronajímá starou slévárnu mosazi ve Stříbrné, kde zahajuje výrobu dýmavé kyseliny sírové. Během několika let se mu podaří snížit její cenu ze 160 zlatých za vídeňský cent na na pouhou desetinu a zcela tak ovládne domácí trh s touto komoditou.

1885

1885

Johann Anton Starck založil firmu Dolové a průmyslové závody v Dolním Rychnově, dříve firma J. D. Starck, která dál expanduje především v oblasti těžby uhlí. O rok později firma instaluje první dynamo a stává se průkopníkem elektrifikace revíru. V roce 1907 v Dolním Rychnově pak otevírá svou první elektrárnu.

1945

1945

Na základě dekretu prezidenta republiky je firma v říjnu 1945 zestátněna a dalším dekretem vzniká v březnu 1946 národní podnik Falknovské hnědouhelné doly a briketárny ve Falknově, později HDB Sokolov. Těsně před zestátněním se společnost podílela na více než polovině celkové těžby v revíru.

1959

1959

Provoz zahájila nová elektrárna v Tisové. Její první blok o výkonu 183,8 MW doplnil o tři roky později další s výkonem 112 MW. Šlo o vůbec první velkoelektrárnu na území tehdejšího Československa. Později se stala i hlavním zdrojem tepla pro města Sokolov, Habartov a přilehlé obce.

1960

1960

Zřízení Kombinátu pro využití hnědého uhlí Vřesová a zahájení výstavby zpracovatelské části, která zahrnuje, mimo jiné, technologie pro úpravu hnědého uhlí, teplárnu nebo výrobu svítiplynu. O patnáct let později je zpracovatelská část spojena s těžební a vzniká Palivový kombinát Vřesová.

1994

1994

Fond národního majetku zakládá společnost Sokolovská uhelná. Ve Vřesové je o dva roky později dokončena výstavba paroplynové elektrárny s dvěma bloky o souhrnném výkonu 400 MW. Ty jsou prvními svého druhu ve stabilním provozu v ČR. Mimo jiné slouží k vyrovnávání frekvence a napětí přenosové soustavy.

2004

2004

Privatizace společnosti jejími manažery. Technologie zpracovatelské i těžební části procházejí modernizací, rozsáhle se investuje do oblasti ochrany životního prostředí. V roce 2009 firmu vážně zasáhne sesuv vnitřní výsypky lomu Jiří a později i skokový nárůst ceny emisních povolenek.

2020

2020

Nečekaný odchod jednoho z vlastníků společnosti Františka Štěpánka. V jeho osobě firma i celý region ztratili obrovského patriota, který žil pro společnost i kraj. Byl jedním z hlavních iniciátorů významných investičních i revitalizačních projektů, které zásadní měrou přispěly k rozvoji Sokolovska.

2021

2021

Idea využít existující potenciál v lidské, technické i ekonomické rovině pro start nového rozvoje Karlovarského kraje vede ke vzniku SUAS GROUP. Ta se stává nositelem nových ambiciózních záměrů a projektů s cílem zajistit ekonomickou a sociální stabilitu oblasti i její budoucí prosperitu.

Koupaliště a kemp Michal opět otevírá své brány

S nadcházející letní sezónou se otevírá pro návštěvníky i přírodní koupaliště Michal o velikosti 30 ha, bývalý zatopený lom vlastněný Sokolovskou uhelnou, sesterskou společností SUAS GROUP. Moderní vodní areál s mnoha atrakcemi, kterému se také přezdívá Sokolovské moře, se nachází nedalo Sokolova. Kromě 500 metrů dlouhé pláže čekají návštěvníky zajímavé atrakce pro děti i dospělé v čele s obřím tobogánem. Kemp bude otevřený od pátku 20. května a přilehlé koupaliště dle počasí od června.

Zakládáme si na maximální spokojenosti našich návštěvníků. Naší nejvyhledávanější atrakcí je obří tobogán s trojskluzavkou, překonávající převýšení téměř 20 metrů. Tobogán je se svými 190 metry nejdelším venkovním zařízením svého druhu ve střední Evropě a zároveň druhým nejdelším tobogánem v rámci celé České republiky. Sjedete jej za téměř 40 vteřin. Trojskluzavka je dlouhá 117 metrů,“ popisuje vybavení koupaliště Karel Kotous, jednatel koupaliště Michal, a dále dodává: „Návštěvníkům nabízíme v naší přírodní nádrži stále čistou vodu bez sinic, a to i v nejteplejších dnech po celou letní sezónu.“ 

Dalšími vodními atrakcemi v areálu koupaliště Michal jsou trampolíny, skluzavky, houpačky, šlapadla, pramice, dětské skluzavky a brouzdaliště. Pro děti je v areálu navíc nafukovací skákací hrad a hřiště s prolézačkami. Pro sportovní vyžití jsou k dispozici beachvolejbalová hřiště, beachsoccerové hřiště, tenisový kurt, minigolf, kuželky a stolní tenis. Areál si lze pronajmout na soukromou či firemní akci. 

Koupaliště disponuje plnou vybaveností, včetně občerstvení a technického zázemí s šatnami a sprchami. Po celé pláži jsou rozmístěna pítka s pitnou vodou a sprchy. Na pláži si lze odpočinout i v plážových kabinkách, které poskytují stín a možnost uzamčení cenin. Kolem celého areálu je vybudovaná cyklostezka o délce 4 km s lavičkami. 

Návštěvníkům, kteří by rádi u koupaliště přespali, nabízíme ubytování v kempu Michal. Ten zahajuje provoz 20. května.  Ubytovaní mají v ceně pobytu zahrnut vstup do celého areálu s možností využívání drtivé většiny atrakcí zdarma. Přes léto o víkendech promítáme v letním kině, kam mají návštěvníci kempu volný vstup,“ dodává Kotous k možností ubytování v areálu koupaliště. 

Kemp Michal byl Asociací kempů ČR certifikován jako 3hvězdičkový a nabízí 50 míst pro stany, karavanové přívěsy a obytná auta. Většina stanových míst je vybavena elektrickou přípojkou. Sociální zařízení jsou v těsné blízkosti, k dispozici jsou i sprchy v nedaleké budově převlékárny, dále koutek s plotýnkovým vařičem a mikrovlnou troubou.

Více informací: www.michal-sokolov.cz 

 

Vedení SUAS GROUP

Jsme SUAS GROUP. Sokolovsko, Karlovarsko, nádherný kus země, úžasná krajina. Chodov, Sokolov, Staré Sedlo, Březová, Habartov. Všude tady a na spoustě jiných míst působíme a pracujeme. Energetika, cirkulární ekonomika, realitní a developerské činnosti či strojírenství. To jsme my. My a naši lidé. Lidé, kterých si vážíme a kteří dělají ze Sokolovska jednu z nejkrásnějších a nejrozvinutějších částí České republiky.

Jaroslav Rokos předseda dozorčí rady
Pavel Tomek místopředseda dozorčí rady
Jan Smolka člen dozorčí rady
Jiří Pöpperl předseda představenstva
David Najvar místopředseda představenstva
Pavlína Havlanová HR manažerka
Pavel Francisko člen představenstva
Pavel Poc člen představenstva
Jan Filip člen představenstva

Magazín Nová Energie

Představujeme vám 2. číslo magazínu Nová Energie skupiny SUAS GROUP, společnosti, která se pohybuje na poli energetiky, cirkulární ekonomiky, realitní a developerské činnosti a strojírenství.

Narůstající globální ekologické problémy ukazují, že uhelná energetika není dlouhodobě udržitelná. A to jak enviromentálně, tak z pohledu surovinového nebo energetického. Jediné řešení nabízí zodpovědnost velkých firem, jakou SUAS GROUP je, vůči svému okolí a jejich vůle se transformovat. V magazínu představují klíčové postavy skupiny SUAS GROUP vizi pro Sokolovsko, kde společnost vždy hrála významnou roli.

Archiv starších čísel magazínu Nová Energie