Důvodem letních odstávek dodávky tepelné energie jsou nutné opravy a kontrola technologického zařízení

17/5/23
Sdílet tento příspěvek

Letní odstávka dodávek tepelné energie se na Karlovarsku a ve východní části Sokolovska, tedy v oblastech napájených ze zdroje Vřesová, plánuje od 3. června do 10. června 2023. Společnost SUAS Teplárenská odstávku naplánovala kvůli nezbytným opravám a kontrole technologického zařízení teplárenství před novou topnou sezónou.

V době odstávky dojde k přerušení dodávek tepelné energie k vytápění a ohřevu teplé užitkové vody pro obce a města Vintířov, Nové Sedlo, Nejdek, Chodov, Nová Role a Karlovy Vary.


Letní odstávka dodávek tepelné energie z Elektrárny Tisová se na Sokolovsku plánuje od 9. července do 16. července 2023. V tomto období provedou zaměstnanci elektrárny všechny potřebné opravy a kontrolu technologického zařízení teplárenství před novou topnou sezónou. V době odstávky dojde k odstavení dodávek tepelné energie k vytápění a ohřevu teplé užitkové vody pro město Březová u Sokolova konkrétně od 9. do 15. července (opravy páteřního parovodu). Pro obce Citice, Bukovany a město Habartov odstávka potrvá od 9. do 12. července 2023 (opravy horkovodu).

Odstávka by se neměla dotknout obyvatel města Sokolov, ani městyse Svatava.

Sdílet tento příspěvek