Studentky karlovarské „keramky“ navrhly novou grafickou značku koupaliště a kempu Michal

31/5/23
Sdílet tento příspěvek


Areál přírodního koupaliště a kempu Michal u Sokolova, který patří do skupiny SUAS GROUP, chce v budoucnu modernizovat svou vizuální identitu. Na grafickém ztvárnění nového loga, piktogramů pro orientaci v areálu, vstupenek a další grafiky se proto společnost Sokolovská uhelná a SUAS GROUP rozhodla spolupracovat se studentkami a studenty Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské v Karlových Varech (SUPŠ KV). Autorky tří vybraných grafických návrhů, které vznikaly během klauzurních prací před maturitou, dnes převzaly ceny z rukou zástupců vedení společnosti.

„Rád bych především poděkoval paní ředitelce Markétě Šlechtové za spolupráci s keramickou školou, která patří díky portfoliu oborů k jedinečným školám v kraji. Pro nás je to vítaná příležitost získat nejen budoucí zaměstnance společnosti do oborů v chemickém průmyslu či v oblasti ekologie, ale také využít kreativitu a svěží nápady žáků školy z uměleckých oborů. Právě oni přistoupili k tvorbě grafických návrhů velmi profesionálně a za to jim rovněž patří naše poděkování,“ řekl Pavel Tomek, předseda dozorčí rady Sokolovské uhelné a SUAS GROUP při předávání cen v sídle Sokolovské uhelné. Zdůraznil také, že společnost nabízí žákům školy spolupráci ve formě praxí žáků v provozech Sokolovské uhelné a skupiny SUAS GROUP a další typy pracovních vztahů.

Pět nejzdařilejších návrhů vybrali nejprve přímo učitelé SUPŠ KV. Tři vítězné práce pak vzešly z rozhodnutí poroty v čele s obchodním a marketingovým ředitelem Sokolovské uhelné a SUAS GROUP Lubošem Klímou a jednatelem areálu koupaliště a kempu Michal Jiřím Štěpánem. „Bylo pro nás nesmírně těžké vybrat nejlepší návrh, všech pět předložených bylo profesionálně zpracováno, takže jsme to řešili během dlouhé diskuse. Chtěli jsme, aby nová značka Michalu na první pohled navodila emoci příjemného zážitku, relaxu a pohody v areálu, který kromě koupání nabízí řadu dalších aktivit i velkých kulturních a sportovních akcí,“ vysvětlil Luboš Klíma.

První místo a finanční ocenění od Sokolovské uhelné a SUAS GROUP včetně celosezónní permanentky na koupaliště Michal získala v současnosti už absolventka školy Anna Wolfová, na druhém místě skončila Angelina Azarnaia a třetí místo patří Valérii Fehnlové. Za kreativní a originální návrh ale sklidila potlesk také Barbora Pernekrová a Klára Vochová. S vítězkou hodlá společnost dále pracovat na finalizaci grafického návrhu a jeho podobu by koupaliště a kemp Michal mohlo představit veřejnosti už v příští sezóně.

Sdílet tento příspěvek