Závody dračích lodí opanoval tým Fitness Ural, ve vodním derby hokejistů zvítězil sokolovský Baník

17/6/24
Sdílet tento příspěvek

Na koupališti Michal u Sokolova se o víkendu uskutečnil 3. ročník závodů dračích lodí, který přilákal řadu diváků a fanoušků podporujících zúčastněné posádky. Do akce, kterou pořádala SUAS GROUP a Sokolovská uhelná ve spolupráci s Koupalištěm Michal a Pražským klubem dračích lodí, se přihlásilo 16 týmů.

Akce se účastnil také Nadační fond Františka Štěpánka, k jehož stanu přicházeli návštěvníci, aby pomohli nemocné Nelince z Toužimi, která se narodila s postižením a prochází náročnými rehabilitacemi. K celkovému výtěžku přesahujícímu 38 tisíc korun přispěla i dražba hokejových dresů HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov. Hokejisté rozdávali podpisy během autogramiády a ve vodním derby se nakonec radoval HC Baník Sokolov.

Po napínavých rozjížďkách na trati dlouhé 200 metrů a finálových jízdách se vítězem závodů dračích lodí stala posádka Fitness Ural, a to díky vynikající fyzičce, týmové práci a neuvěřitelné vytrvalosti. Stříbrné medaile získal tým Sokolovská uhelná – Těžba, na třetím místě skončili Strážníci (Městská policie Mariánské Lázně a Cheb). Kvalitní výkon ale odevzdali všichni závodníci, mezi kterými je třeba vyzdvihnout tým SUAS Technology. Ten měl před finálovou jízdou největší počet vítězství v dílčích závodech a jediný absolvoval finálovou jízdu jako třetí v řadě bez přestávky.

Kromě samotných závodů bylo pro návštěvníky připraveno vystoupení s názvem „Probuzení draka“, představila se taneční skupina Anfas ze Sokolova, v závěru zahrál DJ Miro Novy. Organizátoři již nyní plánují další ročník, který slibuje účast škol z regionu, a ještě většího počtu posádek. Poděkování patří partnerům akce, jimiž byl ALGON Karlovy Vary, Fitness Ural Sokolov, HC Energie Karlovy Vary a HC Baník Sokolov. Mediálním partnerem akce se stal Český rozhlas Karlovy Vary s živými vstupy přímo z dějiště závodů.

Sdílet tento příspěvek